حضوری پر رنگ پس از غیبتی طولانی; نیسان/ چهارشنبه 15 دی

حضوری پر رنگ پس از غیبتی طولانی; نیسان/ چهارشنبه 15 دی

با توجه به بررسی brand image نیسان در ایران با استفاده از تکنیک ZMET یکی از نتایجی که در آخر بدست آمد این بود که حدود 54 درصد افراد با شنیدن نام نیسان به یاد نیسان آبی می افتادند. حدود 42 درصد افراد می دانستند که نیسان در ایران محصولات دیگری مانند ماکسیما، روینز، تینا و ... دارد. 39 درصد افراد ماکسیما را به برند ماکسیما می شناختند و نمی دانستند که محصولی از نیسان است.

 میبیند اتفاقی که برای نیسان در جامعه ما افتاده است این است که  حال که تصمیم گرفته است به صورت نیمه رسمی و توسط شرکت جهان نوین آریا وارد ایران شود باید ابتدا بتواند دیدگاه " نیسان آبی " را تعدیل کند. البته ناگفته نماند ماجرای نیسان از آنجایی که گاهی با طنز و شوخی همراه شده است کار را برای این عزیزان سخت تر کرده است ، مثل نمونه زیر:

 

با همه این تفاسیر، نیسان علی رغم اینکه می دانست با وارد شدن به ایران، مخاطبان خاصش پیگیر خرید آنها خواهند بود و مسلما فروش خوبی خواهد داشت، تصمیم گرفت brand image خود را نیز اصلاح کند. از این رو کمپینی را در تهران اجرا کرد. در مرحله teasing این کمپین شاهد این بیلبورد بودیم:

شعار حال حاضر برند نیسان"نوآوری هیجان انگیز"  می باشد که قصد در جلب توجه افکار عمومی داشته است. در مرحله بعد این کمپین که مرحله Opening می باشد آژانس تبلیغاتی کرگدن با طراحی بیلبوردهای زیر سعی در تعدیل و اصلاح کردن brand image نیسان در ایران داشت :

 

این سوال را ایجاد میکند که چرا از این حیوانات استفاده شده است؟در فرهنگ ایرانی طاووس نماد زیبایی است و احتمالا تمایز نیسان از سایر خودروها در زیبایی آن می باشد. اسب نماد نجابت و اصیل بودن است و ببر جز واژه هایی است که هم شاهنامه و هم در ادبیات امروزی زیاد به کار می رود و به معنای شجاع و دلیر بودن است، مثل ببر مازندران و ....

 

این خودرو که جوک نام دارد در حال حاضر با قیمت بین 125 میلیون تا 145 میلیون به فروش می رسد. نیسان که در ایران جوهر کم رنگی از خود برجا گذاشته بود و در گذشته ماشین هایش بیشتر به نام پارس خودرو و کمتر به نام نیسان شناخته می شدند، سعی در جبران کردن حضور کم رنگش دارد، جا دارد که اضافه کنم اولین بار است که خودروهای ساخت انگلیس و ژاپن نیسان وارد ایران می شود.

 انتهای پیام/

منبع: ام بی ای نیوز
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top