جلب توجه جامعه به خشونت علیه زنان ضروری است/ سه شنبه 14 دی

بهمن کشاورز روز سه شنبه در همایش ملی رفع خشونت علیه زنان افزود: مشکلاتی برای تعریف خشونت داریم و مصادیق آن در جوامع مختلف، متفاوت است. خشونت علیه زنان در زمینه های ساختاری، در قوانین و در عرف محلی مصادیق و تعاریف مختلف دارد. هدف این خشونت، مستقیما زنان هستند که خشونت لفظی، فعلی و رفتارهای انفعالی و ده ها موارد دیگر را در بر می گیرد.

وی در خصوص همایش ملی رفع خشونت زنان، چالش ها و راهکارهای آن نیز اظهار کرد: موضوع این همایش واقعیت دارد هرچند که اصرار به انکار آن نیز وجود دارد.

کشاورز، ابراز امیدواری کرد که جامعه ایران به وضعیتی برسد که بگوییم زمانی خشونت علیه زنان در کشور مطرح بود اما دیگر به تاریخ پیوسته است.

همایش ملی رفع خشونت زنان؛ چالش ها و راهکارهای آن به مدت یک روز و به همت اتحادیه کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در حال برگزاری است.

در این همایش گری لوئیس، نماینده سازمان ملل، حبیب الله مسعودی فرید، معاون سازمان بهزیستی کشور و حقوقدانان، نمایندگان مجلس، اساتید برجسته جامعه شناسی و روانشناسی و روانپزشکی نیز حضور داشتند.

همایش ملی رفع خشونت زنان؛ چالش ها و راهکارهای آن، صبح امروز (سه شنبه) با حضور شهیندخت مولاوردی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع : ایرنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top