وضعیت رسیدگی به موضوع سند خودرو در مجلس/سه شنبه 7 دی

محمدرضا دشتی اردکانی در مورد همایش سراسری سردفتران در جمع خبرنگاران در باره جلسه اخیر خود در کمیسیون اصل ۹۰ در زمینه اختلافات در راستای ثبت سند خودرو با پلیس اعلام کرد: از نمایندگان کانون سردفتران، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، وزارت دادگستری و راهور ناجا دعوت به عمل آمد تا تصمیم‌گیری در این زمینه در کمیسیون صورت گیرد.

او اضافه کرد: این کمیسیون موضوعات دیگری را نیز در بر داشت که رسیدگی به این امور به زمان دیگری موکول شد.

وی علاوه بر اشاره به این موضوع که امسال آزمون سردفتران برگزار نمی شود، گفت: در مورد قانون پیش‌فروش ساختمان باید بگویم اخیراً شناسنامه فنی ساختمان توسط شهرداری صادر شده و با توجه به این امر دیگر مشکلی برای سند آن صورت نخواهد گرفت.

وی تصریح کرد: قانون‌گذاراعلام کرده است که در صورت دستی بودن مبایعه نامه در این راستا ، فرد به زندان می‌رود. بنابراین برای حفظ منافع اقتصادی افراد باید طبق قانون اقدامات انجام شود.

رئیس کانون سردفتر و دفتریاران با اشاره به نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی اضافه کرد: طبق قانون نقل و انتقال خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد و افراد به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند؛ برخی افراد در زمینه عدم مراجعه مردم به دفاتر تبلیغ می‌کنند که باید آگاه باشند فرهنگ این امر که سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شود از ابتدا شکل گرفته شده است.


انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری مهر
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top