نفوذ سامانه سرد شمالی و آغاز بارش ها در برخی مناطق کشور / یکشنبه 14 آذر

به گزارش آقای تبلیغات به نقل از ایرنا سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی از بعد از ظهر روز دوشنبه ( فردا) با نفوذ جریانات سرد شمالی، بارش باران و وزش باد برخی از مناطق کشور را در بر می گیرد و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش ها بصورت برف خواهد بود.


از بعد از ظهر دوشنبه (فردا) با نفوذ جریانات سرد شمالی و نزدیک شدن ناوه تراز میانی جو برای سواحل غربی و مرکزی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و بتدریج در اواخر وقت در ارتفاعات شمال شرق کشور و مناطق شمالی شمال غرب کشور شاهد بارش باران و وزش باد در این مناطق خواهیم بود.

به پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از بعدازظهر امروز در برخی از مناطق جنوب غرب کشور رگبار پراکنده و وزش باد آغاز می شود و روز دوشنبه نیز در برخی از مناطق غرب و زاگرس مرکزی ابرناکی، بارش باران و وزش باد دور از انتظار نخواهد بود.

از روز سه شنبه این هفته با تقویت سامانه فوق ناپایداری ها تشدید و علاوه بر مناطق فوق شمال غرب، بخش هایی از مرکز و شرق سواحل خزر را فرا می گیرد که در برخی از مناطق شمالی کشور با وزش باد شدید موقتی همراه خواهد بود.

شدت بارش ها در روز دوشنبه این هفته در شرق لرستان و در روز سه شنبه در استان های گیلان و چهارمحال و بختیاری خواهد بود و از روز دوشنبه کاهش دما در سواحل دریای خزر و شمال غرب خواهیم داشت که تا روز چهارشنبه روند کاهش دما برای استان های واقع در این منطقه ادامه دارد.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده است، در مدت امروز خلیج فارس و اوایل دوشنبه مناطق مرکزی خلیج فارس و همچنین از اواخر وقت دوشنبه و سه شنبه، دریای خزر مواجی خواهد بود.

 

انتهای پیام /

منبع : ایرنا
Profile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top