راهکار هایی جهت مدیریت نیروی جوان


مدیریت افراد با سنین مختلف موجب ایجاد چالش هایی می شود.

 اگر در مرحله آغازین مدیریت باشید ویا حتی اگر مدیر با تجربه ای هستید با استفاده از این نکات می توانید روند مدیریت خود را بهبود بخشید و نیروی جوان را به راحتی هدایت نمایید.

 باید به یاد داشته باشید که این شما هستید که تجارب زیادی دارید در حالی که کارمندانتان به اندازه شما تجربه کسب نکرده اند آنها به تازگی وارد محیط کار شده اند و اکثر عمر خود را در سیستم آموزشی گذرانده اند به این ترتیب شما می بایست با رفتار هایی که آنها در طی تحصیلات خود داشته اند آشنا باشید تا از از رفتار آنها به خوبی استفاده کرده و یا طوری آنها را کنترل کنید که متناسب با فرهنگ کاری تان باشد. با آقای تبلیغات همراه باشید.

-          به یک تیم جوان هر چیزی را می توان یاد داد زیرا آنها به اندازه کافی در محیط کار نبوده اند تا عادات بدی را که غیر قابل کنترل است را داشته باشند، بنابر این در ابتدا شما باید به راحتی بتوانید آنها را کنترل کنید تا سابقه کاری خوبی را برای خود ایجاد کنند.

-          فرقی نمی کند کارمندان شما جوان یا مسن باشند زیرا در هر صورت ممکن است اشتباه رخ دهد تنها چیزی که متفاوت است عکس العمل مدیری  با تجربه در مقایسه با مدیری بی تجربه می باشد.

کارمندان با رفتاری که شما به عنوان یک مدیر پس از رخداد اشتباه نشان می دهید روی شما حساب باز می کنند.

بنابر این هنگام بروز مشکلات و رفتار اشتباه کارمندان به آنها خاطر نشان کنید که چگونه می توان از بروز مجدد این اشتباهات جلوگیری کرد و آنها اولین و آخرین کسی نیستند که مرتکب اشتباه می شوند.

-          مهارت های زیادی وجود دارند که نه تنها در محل کار بلکه در زندگی نیز بسیار ارزشمند و ضروری می باشند یکی از آنها نظم است این مورد نه تنها یک  مهارت کاری بلکه مهارت زندگی نیز می باشد بنابر این شما باید به عنوان یک مدیر به آنها یاد آوری نمایید که در هر شرایطی منظم باشند.

-          سعی کنید به کارمندان نمونه خود پاداش دهید به این ترتیب کارمندان دیگر نیز ترغیب می شوند مسئولیت های خود را به خوبی انجام دهند و در نهایت نیز هرچه قدر تلاش بیشتری توسط افراد تیم صورت گیرد نتایج بهتری نیز حاصل می شود.

-           کارمندان جوان و کم تجربه معمولا بسیار کم توجه هستند بنابر این بهترین راهکار در نظر گرفتن پروژه های هفتگی برای نیروی جوان می باشد .

حتی در برخی از موارد می توان اهداف روزانه نیز تعیین کرد زیرا با این کار متوجه خواهید شد که تا چه اندازه میزان هوشیاری و تمرکز آنها افزایش می یابد و می دانند که طی روز می بایست مسئولیت محول شده را به نحو احسن به پایان برسانند.

-          می بایست کارمندان جدید را از ابتدا با فرهنگ و استعداد های شرکت خود آشنا کنید تا اطلاع داشته باشند هنگامی که مرتکب اشتباهی می شوند چه عواقبی در انتظارشان خواهد بود که مهمترین آنها در بخش CRM  (مدیریت ارتباط با مشتری) می باشد.

-           برای نیروی جوان محیط کاری بسیار حائز اهمیت می باشد سعی کنید محیط کاری را طوری کنترل کنید که کمی دوستانه و صمیمی تر باشد و دقایقی را به صحبت همکاران با یکدیگر و باز بینی برنامه ریزی های شرکت پرداخته شود.

-          به یاد داشته باشید که محیط کاری سنگین و سرد نمی تواند نیروی جوان را برای مدت زیادی نزد شما نگه دارد.

-          در برخی  موارد کارمندان بی تجربه اکثر زمان خود را صرف کار و مسئولیت های شغلی می کنند شما به عنوان یک مدیر به آنها یاد دهید که میان زندگی کاری و شغلی خود تعامل بر قرار نمایید، خانه خانواده و دوستان همیشه در اولویت هستند البته شغل و مسئولیت های کاری نیز حائز اهمیت می باشد ولی در صورتی که تعادل مورد نظر بر قرار گردد.

-           اگر مایلید کارمندانتان به کارشان علاقه مند شده و فقط به ارتقائ کسب و کار شما بپردازند می بایست به آنها کمک کنید که به سرعت پیشرفت کرده و اطلاعات مورد نیاز را در اختیارشان قرار دهید.

-          این فرصت را بدهید که مهارت های خود را تقویت کرده و یا تخصص های جدیدی را به آنها آموزش دهید، این نیروی جوان نیز با رشد خود به پیشرفت بیزنس شما می پردازد ، علاوه بر این به یاد داشته باشد که کارمندان جوان قادرند اشتیاق و ثروت بیشتری به کسب و کار شما ببخشند به این ترتیب با افزایش تجربه آنها میزان سرمایه گذاری شرکت نیز بیشتر خواهد گشت.

تهیه و ترجمه واحد دیتای گروه بین المللی سمین

منبع: www.callcentrehelper.com

 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top