چرا اعتماد به نفس موجب موفقیت در کار می گردد؟


 اعتماد به نفس راز اصلی موفقیت شخصی و حرفه ای می باشد .من نمی دانم شما کیستید اما همه افرادی که احساس راحتی می کنند و اعتماد به نفس خوبی دارند جذاب بوده ومورد توجه قرار می گیرند این افراد با اشتیاق و بدون نگرانی راجع به این که دیگران چه فکری نسبت به آنها دارند زندگی میکنند.


با آقای تبلیغات همراه باشید!


1-   بی شک اعتماد به نفس داشتن یکی از مهمترین کلیدهای دستیابی به موفقیت در کارتان می باشد.اگر خود شما از توانایی هایتان مطمئن نباشید چگونه این انتظا را از دیگران دارید؟ شما می بایست اعتماد به نفس داشته باشیدو طی بر قراری ارتباط با همکاران خود در آینده این اعتماد به نفس را به آنها نیز منتقل نمایید البته به یاد داشته باشید که  اعتماد به نفس بیش از حد نیز مصنوعی به  نظر می رسد واین طور نشان می دهد که شما در حال پوشاندن احساس  نا امنی هستید که در خود دارید.


2- اعتماد به نفس قابل یاد گیری است اما اگر فردی تلاش کند به جای یاد گیری آن به طور بلند مدت و ساختگی با اعتماد به نفس به نظر برسد قطعا شکست خواهد خورد زیرا مردم به سرعت پی می برند که شما قابل اعتماد و صادق هستید یا خیر و یا اینکه به طور واقعی اعتماد به نفس خوبی دارید یا تنها یک متظاهر هستید. بنابر این شما می بایست به طور طبیعی به کسب اعتماد به نفس اقدام نمایید

با این حال در صورتی با اعتماد به نفس خود مشکل دارید به مطالعه استراتژی زیر بپردازید.

 شاید همیشه  به دنبال راه حلی باشید که چگونه با افزایش میزان اعتماد به نفس خود بپردازید. زیرا اعتماد به نفس یعنی چه احساسی نسبت به خود دارید هنگامی که ورزش را شروع  و به آن ادامه می دهید نه تنها موجب افزایش سلامت می گردد بلکه عزت نفستان را نیز بالا می برد زیرا شما اقدام به انجام کاری جهت سلامتی خود کرده و آن را ادامه داده اید. بنابر این شرایط به صورت برد - برد خواهد بود.


3- مقایسه کردن خود با دیگران را متوقف نمایید این زندگی شماست هر موقع که به مقایسه خود با دیگران می پردازید زمان خود را تلف می کنید مگر اینکه این کار موجب افزایش انگیزه شما جهت بهبود میزان عملکردتان شود. آیا در زندگی قهرمانی دارید که به شما انگیزه دهد کار های خود را بهتر انجام دهید؟ عالیه، اما اگر در زندگی به طور مداوم در حال مقایسه خانه ،ماشین ،کار، روابط و بقیه داشته های دیگران با خود هستید کاملا اشتباه می کنید زیرا این کار تنها به شما آسیب می رساند باید در نظر داشته باشید که شما به طور کامل از زندگی آنها مطلع نیستید. شاید اگر شما جای آنها بودید عملکرد خیلی بهتری داشتید. همچنین در صورتی که تمام تمرکزتان را بر روی زندگی خود بگذارید زمانی برای مقایسه خود با دیگران برایتان نمی ماند. بنابراین هیچگاه به مقایسه خود نپردازید. مگر اینکه قصد پیشرفت دارید.


4- هنگامی که در حال گفتگوی منفی با خودتان هستید با استفاده از عبارت تاکیدی مثبت به سرعت از ادامه آن جلوگیری نمایید.

همه ما در ذهن خود به گفتگو هایی می پردازیم که اکثرا منفی بوده و موجب از بین رفتن روزمان می شود.

حتی با اعتماد به نفس ترین افراد روی زمین نیز برای لحظاتی دچار تردید نسبت به خودشان می شود زیرا این طبیعت انسان هاست اما بهترین راه جهت کنترل و جلوگیری از آنها، استفاده از عبارات تاکیدی مثبتی می باشد که بهترین عبارتی که تا به حال شنیده ام این است "من همینطور که هستم کامل و بهترینم" می توانید این جمله را روی کارتی نوشته و همیشه همراه خود داشته باشید تا جلوگیری از گفتگوی منفی ذهنی را به شما یاد آوری نماید.

این گفتگو های منفی همیشه در ذهن شما پیش می آید اما شما باید انتخاب کنیدکه این صداها و مکالمه را گوش داده و آن را ادامه دهید یا خیر!

در صورتی که این گفتگوی منفی را ادامه دهید تنها به کاهش و نابودی اعتماد به نفس خود می پردازید و قادر نخواهید بود خود واقعی و استعداد هایتان را به نمایش بگذارید زیرا خودتان را باور ندارید.

هنگامیکه دست از مقایسه خود با دیگران و گفتگو های ذهنی منفی جلوگیری نمایید قدم بزرگی در راه افزایش اعتماد به نفس خود برداشته اید.

بنابر این افراد با اعتماد به نفس جذابیت بیشتری خواهند داشت ، شما با افزایش اعتماد به نفس خود قادر خواهید بود هر شغلی که می خواهید را به دست آورده و خود را در آن شغل نشان دهید.

البته هرگز اجازه ندهید به دست آوردن این شغل زندگی شما را تحت شعاع قرار دهد.


تهیه و ترجمه  واحد دیتای گروه بین المللی سمین


منبع:http://www.workitdaily.comProfile
Full Name
Email Or phone number
Secure Code

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top