۲۵ سالگی شبکه ی جهانی وب

۲۵ سالگی شبکه ی جهانی وب

اولین وب سایت در حدود ۲۵ سال پیش آنلاین بود.

این پدیده شگفت انگیز با عنوان WWW یا شبکه ی جهانی وب شناخته می شود. اولین طراحی آن بسیار ساده و تنها دارای  یک پیش زمینه ی سفید با متن سیاه و هایپر لینک های آبی بود. این وب سایت هنوز هم آنلاین است، و دوست داشته باشید می توانید تکنیک هایپروتوکل، FAQ یا  مطالبی را در رابطه با تولد WWW را بررسی کنید.

اولین وب سایت 25 سال پیش به جهانیان معرفی شد. امروزه  متن ها تبدیل به گیف هایی جذاب شده اند، صفحات دارای چندین عکس و ویدیو هستند و این شبکه ی وب جهانی برای وسیله های الکترونیک هوشمند مورد استفاده قرار میگیرد.با آقای تبلیغات همراه باشید.

تیم برنس لی، یک دانشمند بریتانیایی شبکه ی وب جهانی (WWW) را به هنگام کار در CERN در سال ۱۹۸۹ اختراع کرداین شبکه با هدف ساده کردن و به اشتراک گذاری اسناد و اطلاعات بین دانشمندان دانشگاه های مختلف و موسسات

تحقیقاتی در سرتاسر جهان بود. این سیستم با نام (( سیستم هایپرتکست جهانی)) شناخته شد و باعث شد که ماامروزه مخفف اسناد تکنولوژی را بشناسیم:

HTTP

اولین وب سایت با عنوان WWW شناخته شد و در کامپیوتر NEXT برنس لی نوشته شد.این صفحه اطلاعاتی در مورد موارد اساسی وب ارائه میکرد و همچنین سروری را نصب میکرد و میگفت که چگونه می توان به اسناد سایر افراد دسترسی پیدا کرد و اسناد خود را با دیگران به اشتراک گذاشت. کامپیوتر NEXT اولین وب سرور جهان است که حتی امروز نیز در CERN قابل مشاهده است.

در سال ۱۹۳۳ CERN نرم افزار WWWرا برای دسترسی ساده تر عمومی کرد. قدم بعدی آن به اشتراک گذاری نرم افزاربا مجوزی آزاد بود تا به این صورت دسترسی به آن بیشتر شود. در این صورت نرم افزار به صورت رایگان در دسترس بودو می توانستیم به سادگی با استفاده از کد کتابخانه ای و جستجوگر WWWآن را یافت.

 

.

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top