طریقه بررسی ترافیک وب سایت


روش های بسیاری جهت بررسی ترافیک وب سایت ها و همچنین متدهای بسیاری در خصوص بررسی عوامل موثر بر افزایش تعداد بازدید کنند گان  وب سایت ها وجود دارد. به بیان دیگر، صرف نظر از آنکه از چه متدی استفاده می نمایید و نیازهای حرفه ای تان در گرو چیست، باید یاد بگیرید که چگونه  ترافیک  وب سایت خود را بررسی کنید و از موفقیت های تجاری خود اطمینان حاصل نمایید.با آقای تبلیغات همراه باشید.

روش یک : بررسی ترافیک از طریق وب سایت خودتان

1.      دسترسی به آمار صفحه ی وب سایت تان:اگر از بسترهایی همچون word press  استفاده می نمایید، دسترسی آسانی به آمار وب سایت خواهید داشت. ویژگی های زیر باعث بررسی آسان ترافیک وب سایت می گردد و همچنین این امکان را به شما می دهد که تصویر دقیقی از آمار وب سایت تان داشته باشید .


طریقه بررسی ترافیک وب سایت


.     

2-          اگر از WordPress استفاده می کنید، بر گزینه ی   Dashboard کلیک کنید . این گزینه در قسمت سمت چپ و بالای صفحه ی وب سایت قرار دارد . در نهایت دسته بندی های متعددی را مشاهده خواهید کرد.

-          بر گزینه ی  My Blogs کلیک کنید. در کنار عنوان وبلاگ آیکون کوچکی را مشاهده خواهید کرد که نموداری را نشان می دهد و آمار صفحه ی وب سایت را به نمایش می گذارد.


طریقه بررسی ترافیک وب سایت      

 

3.      بررسی تعداد نظرات ارسال شده بر پست های وبلاگ : جهت آنکه بتوان تعداد بازدید کنند گان وب سایت را تخمین زد، می توان تعداد نظرهای ارسالی را بررسی نمود . به طور قطع، هر فردی که وب سایت تان را بازدید می کند، نظری ارسال نمی کند و تنها تعدادی از بازدیدکنندگان این کار را انجام می دهند. ولی به طور میانگین، از هر 200 خواننده تنها یک نفر نظر خود را ارسال می کنند. از این رو، از طریق این فرمول می توان حدس زد که ترافیک وب سایت در چه حدودی  است.

 

-          ابتدا وارد قسمت نظرات وب سایت شوید.

-          اگر وب سایت تان تعداد نظرات را به صورت اتوماتیک نشان نمی دهد، می توانید آن را بشمارید.

-          تعداد نظرات ارسالی را در 200 ضرب کنید .

-          این نکته را در ذهن داشته باشید که این روش صد در صد مطمئن نمی باشد.

 

4.      وارد قسمت ویدئو صفحه ی نخست وب سایت تان گردید :اگر ویدئو های یوتیوب و یا ترکیبی را در وب سایت تان قرار داده اید، تنها می توانید با کلیک بر روی ویدئو متوجه شوید که چه تعداد از مخاطبان تان آن را تماشا کرده اند.

 

-          به قسمت پایین سمت و راست صفحه نمایش نگاه کنید زیرا تعداد بازدید کنند گان ویدئو در آن قسمت است.

-          این مسئله را در ذهن داشته باشید که تعداد بازدید ها دقیقاً تعداد واقعی نیست، چرا که برخی از آن بازدید ها تنها به دلیل کلیک اشتباهی مخاطبان است .

روش دوم :  بررسی ترافیک از طریق وب سایت ها


طریقه بررسی ترافیک وب سایت


1.      استفاده از Google Analytics  : گوگل آنلیتیک یکی از محبوب ترین وب سایت هایی است که تعداد بازدید کنند گان وب سایت ها را نمایش می هد. این روش امکان ارتقاء وب سایت تان را به شما می دهد.

 

-          این بستر رایگان می باشد و همچنین دارای فرمت های خاص است.

-          به محض ثبت نام در این سایت ، کدی را دریافت خواهید کرد. این کد را در صفحات خود وارد نمایید . هنگامی که صفحات بازدید می شوند ، گوگل آنها را ضبط و مصاحبه می کند و همچنین امکان آن را به شما می دهد که بدانید مخاطبان از چه طریقی وارد وب سایت تان گشته اند.

-          توجه داشته باشید که بازدید های شانسی را از تعداد کل بازدید ها کسر کنید .


طریقه بررسی ترافیک وب سایت


2.      استفاده از Alexa: الکسا شرکت اطلاعات وب سایتی است که آمار دقیق وب سایت تان را در اختیار تان قرار می دهد. از این طریق، دارندگان وب سایت ها می توانند تعداد بازدید ها ، رتبه بندی ، محبوبیت وب سایت ، نتایج گرافیکی و همچنین سرعت وب سایت را بررسی کنند. به علاوه، برنامه های مختلف بسیاری وجود دارند که بر اساس بودجه و نیاز خود می توانید از آنها بهره ببرید.

-          از طریق الکسا می توانید هم وب سایت خود و هم وب سایت رقیبانتان را چک کنید .

-          الکسا اطلاعات و همچنین پیشنهاداتی را بر اساس آمار بازدید وب سایت در اختیار تان قرار می دهد.

 

3.      استفاده از Compete: این وب سایت همانند سایت الکسا می باشد که امکان بررسی ترافیک وب سایت از طریق  صفحه ی اصلی را در اختیار تان  قرار می دهد. علاوه بر این ، نوار ابزاری را در اختیار شما قرار خواهد داد که با استفاده از آن می توانید دسترسی آسانی به اطلاعات آماری بازدید وب سایت تان داشته باشید.


طریقه بررسی ترافیک وب سایتروش سوم: شناسایی رقبا

بررسی تعداد بازدید کنند گان وب سایت  بسیار ضروری است، ولی اگر واقعاً در پی ارتقاء رتبه ی وب سایت خود می باشید، باید تعداد بازدید کنند گان صفحات رقبای خود را نیز بررسی کنید. چرا که علم بر آنکه رقبای تان چگونه  مخاطبان بیشتری را جذب می کنند می تواند تصمیمات شما را تحت تأثیر قرار دهد.

-          کلمات کلیدی اصلی وب سایت تان را در موتور های جستجو آنلاین مختلف سرچ کنید، چرا که این امر شما را در جهت شناسایی صفحاتی که مخاطبان تان به احتمال زیاد بازدید خواهند کرد یاری می نماید. ده وب سایت اول در این موتور های جستجو رقبای شما محسوب می شوند.

        

طریقه بررسی ترافیک وب سایت


-          ارزش گذاری وب سایت ها: اگر رقبای تان در حال جذب بازدید کنند گان بیشتر می باشند ، به احتمال  زیاد، یا وب سایت بهتری را طراحی کرده اند و یا به امور SEO بیشتر از شما اهمیت می دهند.

-          استفاده از ابزار بررسی ترافیک وب سایت ها: تمام وب سایت های ذکر شده اطلاعات خوبی را در اختیارتان قرار می دهند و با آزمایش ابزار های مختلف بهترین ابزار را انتخاب کنید.

-          نظرات دیگر افراد را در خصوص ابزار های مختلف جویا شوید و یا خود به آزمایش و بررسی ابزار های گوناگون بپردازید . لازم به ذکر است که برخی از وب سایت ها، امکان آن را به شما می دهند که تنها یک مرتبه از خدمات و ابزارهای بررسی ترافیک وب سایت به صورت رایگان استفاده کنید.

   تهیه و ترجمه واحد دیتای سمین
 


ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top