5 عملکرد نادرست که باعث کاهش رتبه بندی سایت شما میشود.

5 عملکرد نادرست که باعث کاهش رتبه بندی سایت شما میشود.

یکی از بزرگترین تهدیدهای صاحبان وب سایتها که از طریق سایت، کسب و کار جدید خود را ارتقاء می دهند، کاهش ناگهانی رتبه بندی سایت شان می باشد.

در اکثر موارد زمان زیادی برای دیده شدن یک وب سایت در جستجوها صرف می شود. در صورتیکه در بعضی مواقع این کار نیازمند صرف زمان زیادی نمی باشد.

اغلب اشتباهاتی که موجب سردرگمی موتورهای جستجوگر می شوند، باید مورد بررسی قرار گیرند.  با آقای تبلیغات همراه باشید تا از این اشتباهات جلوگیری کنید و اسباب دیده شدن سایت خود در میان سایت های دیگر را فراهم کنید:

1- طراحی مجدد وب سایت:

یکی از بزرگترین مواردی که موجب نوسان قابلیت دیده شدن می شود، ایجاد تغییرات در طراحی، محتوا، لینک های داخلی وب سایت و غیره می باشد. موتورهای جستجوگر وب سایت ها و لینک های بین صفحات را کپی می کند. بنابراین اگر شما در آن کپی تغییراتی ایجاد کنید وب سایت جدید شما همان محتوا، کلید واژه ها و لینک ها را نخواهید داشت.

بدترین قسمت هنگامی است که شرکت تصمیم به طراحی مجدد وب سایت گرفته و تمامی SEO های قبلی کار خود را از بین می برد.

راهکار: هنگامی که برای وب سایت شرکت تغییرات مهمی در نظر گرفته می شود. با SEO موجود به بررسی تاثیرگذاری طراحی جدید بر قابلیت دیده شدن پرداخته شود. برای اینکار برنامه ریزی تهیه کرده و آنها را اولویت بندی کنید.


2- سیستم جدید مدیریت محتوا "CMS"

علاوه بر طراحی مجدد وب سایت، تغییر سیستم مدیریت محتوا نیز برای موتورهای جستجوگر مشکل ساز می شود. شرکت های بزرگی وجود دارند که بر اساس CMS وب سایت ، مطالب مورد نیاز سازمان را ارائه می دهند. اما ممکن است بخشی از این محتوا را در سایت های دیگر بیابند یا اینکه محتواها بهتر و کاملتری پاسخگوی نیازهای شرکت باشد در این صورت این تغییر ضروری می باشد.

تحول در CMS به معنی تغییر قالب وب سایت و ساختار URL صفحات می باشد بنابراین ممکن است این تغییرات برای جستجوی محتوا URL و نرم افزارها موجب سردرگمی موتورهای جستجوگر شود. برای مثال نام صفحه سابقاً با asp. به پایان می رسید اما هم اکنون با aspx.تمام می شود که کاملاً متفاوت است.

راهکار : هنگامی که سازمان IT ضرورت تغییر URLها را درک کند ایجاد تغییر مسیرهای 301، 302 و قراردادن آدرس URL جدید الزامی می شود. شناسایی منابع ترافیک لینک های داخلی و ایجاد مسیری برای بازگشت به URL های قدیمی، موجب استفاده از SEO قبلی می شود. بنابراین از برنامه جابه جایی SEO اطمینان حاصل کنید.


3- کمبود لینک های داخلی

در روند ،SEO محتوا همانند پادشاه و لینک های داخلی ملکه هستند بنابراین لینک ها، مکانیزم ضروری جهت یافتن صفحات توسط موتورهای جستجوگر و راهی جهت رتبه بندی آنها می باشند. شرکت هایی که لینک های زیادی دارند در این زمینه به مشکلی برنمی خورند.

هر چقدر لینک های بیشتری در سایت خود بپذیرید نتایج بهتری خواهید گرفت.

اما ممکن است برخی از سایت ها به طور موقت یا دائمی فعالیت نکنند به همین دلیل نباید فراموش کنید که این لینک ها را حذف کنید.

همانطور که در بالا گفته شد پس از تغییر CMS، وب سایت های دیگر که از این تغییرات اطلاعی ندارند، همچنان به URL قدیمی شما می روند و این موجب کاهش لینک های شما می شود و به همین ترتبیب لینک های خود را از دست می دهید.

راهکار : جهت ایجاد لینک های داخلی مهم و مرتبط در وب سایت، تولید محتوا، ارتقاء و مشارکت اجتماعی ضروری می باشد. این لینکها موجب ایجاد ترافیک و رتبه بندی محتوای شما در نتایج جستجو می شود. راهکار اصلی بازبینی دائمی وب سایت و قرار دادن نشان خود در همه این لینک هاست تا در صورت از دست دادن یک لینک علت اصلی آن را دریابند.

در نهایت، از فعال بودن همه لینک ها اطمینان حاصل کنید.

4- محتوای کپی شده:

استفاده از محتوای کپی شده با URL های متفاوت موجب سردرگمی موتورهای جستجوگر می شود. کپی کردن محتوای یک وب سایت و قرار دادن آن در صفحه خود این شکل را ایجاد می کند. هنگامی که موتور جستجوگر چندین محتوای یکسان را در سایت های مختلف پیدا می کند باید به شناسایی محتوای اصلی بپردازد چون هیچگاه نتایج جستجوی مشابهی را به کاربران نشان نمی دهد. بنابراین هر عملکردی که موجب سردرگمی موتورهای جستجوگر شود عملکرد شما را تضعیف می کند.

راهکار : SEO حرفه ای با وب سایت هایی کار می کند که مدیریت محتوای بالایی دارند بنابراین با وجود کپی کردن هر مطلبی باید آدرس سایت اصلی را نیز قرار دهید. چنین بررسی هایی به شما در جلوگیری از کپی کردن محتوا کمک می کند.


5- عدم رعایت روند SEO

همانطور که محتوای بیشتری تولید می شود، وب سایت های بیشتری راه اندازی شده و رقابت های موجود در بازار افزایش می یابد اکثر شرکتهایی که در این رقابت شرکت می کنند به دلیل پیشرفت روز افزون رقبا از این محیط کناره گیری می کنند.

ترغیب کردن کاربران از طریق کلید واژه ها، تغییر مسیر به صفحات دیگر و یا کپی دقیق مطالب از وب سایت های دیگر در صفحه خود راه هایی می باشندکه اثرات منفی و مخربی دارند. مهارت های بهتری نیز برای افزایش SEO وجود دارند.

راهکارها : راهنمای هر کدام از موتورهای جستجوگر را بررسی کنید : گوگل ، یاهو، ...    

اگر در حال آزمایش کردن این راهنماها و روندها هستید این کار را با وب سایت های دیگری که بر کسب و کار شما تاثیر مستقیم نمی گذارد، انجام دهید. بجای کناره گیری از رقابت ها، به دنبال خواسته های مخاطبان و بازاریابی بهتر باشید.

تهیه و ترجمه واحد دیتای هلدینگ بین المللی سمین

ALWAYS REMEMBER THAT YOUR PRESENT SITUATION IS NOT YOUR FINAL DESTINATION,THE BEST IS LET TO COM


.Copyright © 2015 samin.co. All rights reserved     

استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.    
Top